YILDIZ TÖRENİ (THE STARRY PROCESSIONAL)

Translated by Hande Sezer

Muzik: The Starry Processional - Etherium

Müziği için tıklayın
SYILDIZ TÖRENİ (STARRY PROCESSIONAL):
Şimdi CD olarak alabilirsiniz veya indirebilirsiniz!

Süre: 22 dakika

Yıldız Töreni(Starry Processional) animasyonunu izlemek için tıklayın

     


Yıldız Töreni (The Starry Processional) ilk 11:11 Kutsal Dansımızdır ve tüm dünyada sergilenmiştir. Bu dans, 11 Ocak 1992’deki orjinal 11:11 Aktivasyonu’nun çok önemli bir parçasıydı. Bu dans Haziran 1991 de Solara tarafından yaratılmıştır.

Bu dans Birliğimizin Yıldız’ının yeniden hizalanmasını sembolize eder. Bu dansın içinde aktif olarak da yer alsanız onu uzaktan da izleseniz, çok güçlü etkileri vardır.

Kutsal Danslarımızdan herhangi birini her sergileyişimizde, içimizde doğuştan var olan Birlik’i sembolize etmesi için, beyaz kıyafetler giyeriz. Yakın zamanda, bu beyaz kıyafetlere, içine girmekte olduğumuz enerjinin yeni, coşkun frekans dalgalarını sembolize etmek amacıyla, çok parlak renkler de ekledik.

Yıldız Töreni (The Starry Processional) son derece dönüştürücü bir danstır. Dans boyunca yavaşça dönerken Yıldız’ın mukaddesliğini korumayı unutmayın. Gözlerinizi kısmen kapalı tutmak isteyebilirsiniz. Ve hiç kimse, dansın yöneticisi bile bu dans esnasında konuşmamalıdır!

Unutmayın, 11:11’in bu Kutsal Danslarını, büyük veya küçük gruplar halinde, bu gezenin neresinde olursa olsun, her sergileyişinizde, herkes sizinle birlikte dansetmektedir, çünkü gerçekten bizler Birlik’in içinde dokunmuş durumdayız. Siz deneyimsiz küçük bir grup dansçı olsanız bile, bu Kutsal Danslar’ı içtenlik ve açık bir kalple yaptığınızda, hepimizin Bir Varlık olarak sizinle beraber dansettiğimizi hissedeceksiniz!

     

Birinci Bölüm: POZİSYON ALMAK

Önce, herkes merkeze bakacak ve elele tutuşacak şekilde bir daire oluştururuz. Unutmayın, bütün danslarımız için sağ elimiz aşağıya bakarken sol elimiz de yukarıya bakar.

     

İkinci Bölüm: YILDIZI OLUŞTURMAK

Şimdi, kaç kişinin yıldızın bir ışınını oluşturacağına karar vermeliyiz. Bu grubunuzda kaç kişi olduğuna ve bulunduğunuz alanın büyüklüğüne bağlıdır.

Eğer küçük bir grubunuz varsa her iki kişiden biri bir dış nokta olur ve dış nokta olan ların arasındakiler de iç nokta olur. Eğer büyük bir grubunuz varsa, iç ve dış noktaların arasında 2 veya 4 kişi koyarak çok büyük ışınlar oluşturabilirsiniz.

Dansın lideri dairenin etrafında dolaşarak, öne veya geriye adım atarak pozisyon alacak olan iç ve dış noktaları belirler. Şimdi dairenizin bir yıldızı andırması gerekmektedir.

Işınların iç ve dış noktaları enerjileri demirleyecek ve ışınları bütün yıldız ile hizada tutacak anahtar pozisyonlardır. Işınların iç ve dış noktalarının pozisyonlarını dans boyunca güçlü bir şekilde korumaları çok önemlidir aksi takdirde yıldız çok karmaşık bir hal alabilir.

İç ve Dış noktaların dans boyunca, bazı ışınlar dışarıya doğru çok yayılırken diğerlerinin çok sıkışık bir şekilde kalmamaları için, yıldızın şeklinin düzgünlüğüne dikkat etmeleri gerekmektedir. Yıldızı dengede tutabilmek için bu noktaların kendi pozisyonlarını sürekli olarak ayarlamaları gerekebilir.

     

Üçüncü Bölüm: DANSIN ADIMLARI

Yıldız Töreni’nin (Starry Processional) 22 dakikası boyunca, yıldız saat yönünde dönecektir. (Bu sola doğru adım atacağınız anlamına gelir)

1. Sağ dizinizi yukarı ve sola doğru kaldırın.

2.
D U R A K L A Y I N.

3.
Sağ ayağınızı, sol ayağınızın sol tarafına doğru yere koyun.

4.
D U R A K L A Y I N.

5.
Sol ayağınızı sağ ayağınızın soluna gelecek şekilde hareket ettirin.

6.
D U R A K L A Y I N.

Bu adımları dans boyunca tekrarlayın. Önemli olan, her hareket arasında yaptığınız Duraklamaları sürekli gözlemlemektir. Duraklama bir önceki hareket kadar sürmelidir. Ve Duraklamalar en az hareketler kadar önemlidir.

Çoğunlukla, insanlar adımları atmak için o kadar büyük bi telaş içerisinde olurlar ki, uzun Duraklamaları unuturlar ve bu dansın çok hızlı ilerlemesine sebep olur. Bu, stilistik kutsal bir hareket olan dansın bütün temposunu bozabilir.

YILDIZ TÖRENİNIN (STARRY PROCESSION) MÜZİĞİ BİR GONG SESİYLE BAŞLAR. Bu zamanı kendinizi Bir Varlık olarak hizalamakta kullanın. Daha sonra müziğin başlamasıyla birlikte, adımlarınıza başlayın.

     

Dördüncü Bölüm: NOKTA DEĞİŞİMİ

Dansımızın daha önceden belirlenmiş, belli yerlerinde, ışınların noktalarını değiştireceğiz. Bunun nerede ve hangi sıklıkta yapılacağı yıldızın büyüklüğüne bağlıdır. Eğer küçük bir grubunuz varsa, dansa başladığınız yere her döndüğünüzde bir Nokta Değişimi yapmak isteyebilirsiniz. Eğer büyük bir grubunuz varsa, dansa başladığınız noktanıntam karşı noktasında da bir Nokta Değişimi yapmak isteyebilirsiniz.

Nokta Değişimi yapmak için, dış noktalar içeriye doğru dansederek iç noktalar haline gelirken iç noktalar dışarı doğru dansederek dış noktalar haline gelirler. Bu değişimi adımların normal düzeninde ve aralarındaki Duraklamalarla birlikte yapacaksınız.

Danseden herkesin ne zaman bir Nokta Değişimi yapmak gerektiğinin farkında olması ve çok çaba harcamadan bu değişimin içerisine girmeleri çok önemlidir. Bu değişim dansta bir aksaklık yaratmak yerine dansın doğal akışının bir parçası olarak yapılmalıdır.

Nokta Değişimi yapılır yapılmaz, yeni dış ve iç noktalar bulundukları ışının ve bütün yıldızın şeklini korumak için çok bilinçli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

Nokta Değişimleri bütün dans süresince devamlı yapılacaktır.

     

Beşinci Bölüm: DANSIN SONU

Dansın sonunda bir gong sesi duyacaksınız ve müzik yavaş yavaş zayıflayarak bitecek. Bu olur olmaz, dansetmeyi bırakın ve sizden yükselen enerjileri demirleyerek bulunduğunuz pozisyonda kalın.

     

1989-2007 tüm telif hakları Solara'ya aittir. Her hakkı saklıdır.